BRENNBART: Benjamin Netanyahus rettsreform blir møtt med omfattende protester. At han sparket forsvarsminister Yoav Gallant i helga, økte sinnet ytterligere. Her fra Tel Aviv søndag. Foto: Ohad Zwigenberg, AP/NTB
Kaoset rundt Israels koalisjonsregjering, under ledelse av Benjamin Netanyahu, kalt Bibi, når stadig nye høyder.
Utenriksministrene i Iran og Saudi-Arabia skal møtes for samtaler under ramadan.
I går ble utenriksministrene for Iran og Saudi-Arabia enige om at de skal møtes i løpet av muslimenes fastemåned ramadan, melder det saudiske statlige nyhetsbyrået SPA.
Det finnes faktisk punkter i historien da én enkeltperson kan gjøre en fundamental forskjell.
Ti år etter Chavez’ død
HorisontVijay Prashad (indisk historiker, forfatter og journalist. Bosatt i Santiago de Chile)
FOLKEHELT: En kvinne i Caracas tar selfie foran portretter av Simón Bolívar og Hugo Chávez. På flere steder i Venezuela og resten av verden ble tiårsdagen for den tidligere presidentens død markert 5. mars. FOTO: Matias Delacroix, AP/NTB
Tidlig i sin tid som president for den bolivarianske republikken Venezuela fortalte Hugo Chávez at han hadde lest «en bok av Plekhanov for lenge siden, og den gjorde sterkt inntrykk på meg. Den het ‘The Role of the Individual in History’». Boka, skrevet av den russiske marxisten Georgij Plekhanov og publisert i 1898, reflekterer over om «store menn» skal drive historien framover.