Det er ikke helt enkelt når hele Norge eier traumet ditt. Når Anders Behring Breivik er på Dagsrevyen, er han ikke bare en drapsdømt høyreekstremist som krever Playstation i fengselet. Han er en skygge som har jaget meg og som ikke blir borte når tv-en skrus av. Når voldelig høyreekstremisme diskuteres i avisene, er det for meg ikke bare en teknisk debatt om sikkerhet. Det betyr at beredskapen i kroppen min settes i gang sånn den gjorde for åtte år siden.
GLAD: Landbruksminister Olaug Bollestad (KrF) er glad for at avlingane i år blir langt betre enn under tørkesommaren i fjor. FOTO: CARINA JOHANSEN, NTB SCANPIX Carina Johansen
Kontrasten frå i fjor til i år kunne knapt ha vore større. Medan sommaren i fjor vart ein av dei tørraste dei siste 100 åra, har det i år både komme sol og regn. Bønder over heile landet melder om gode avlingar.