Hvor drøye sms-er kan man sende til en politiker og komme unna med det? Animerte peniser er etter alt å dømme ikke innafor, skal vi tro The Telegraph. Venstresidebloggeren DJ Byrnes er fengslet, anklaget for trakassering, etter at han sendte et bilde av Shreks penis til senator Jerry Cirino. Om Byrnes kommer seg ut av hengemyra, får tida vise.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Politikk

Stortings­re­pre­sentant for Ap Trond Giske og AUF stiller seg bak Felles­for­bundet. De mener at regje­ringen må stanse utbyg­gingen av nye datasenter.

Kunst

For 30 år siden forutså han virke­lig­hets­bølgen i kunst og litteratur. Nå er det utopiens tur til å få en renessanse, spår Hal Foster.

Ukraina

Kritikken mot Jonas Gahr Støre og Alexander Stubb er lettvint og utan strategisk djupn, seier utanriks­forskar og tidlegare diplomat Henrik Thune.