«Shark Lady Emily» har skapt overskrifter i USA – og nå også tatt plass blant rekordholderne i Guinness World Records. Og, som navnet kanskje avslører, har det med haier å gjøre. Biologen Emily Morrison har nemlig 106 haier tatovert på kroppen, en fascinasjon som startet i åtteårsalderen da hun så «Haisommer» for første gang.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Bøker

Boka «Trump og filo­so­fene» minner om et KI-produkt, mener litte­ra­tur­pro­fessor Gisle Selnes. KI-detektor flagger 78 prosent av boka.

Analyse

Tidligere fiender samler seg mot Etiopias stats­mi­nister Abiy Ahmed. Eksperter frykter en regional storkrig.

Valg i israel

Fire uker før valget skakes Israel av avslø­ringer om flere advarsler før 7. oktober-angrepet. Kan det koste Benjamin Netanyahu makta?