Den britiske høyrepopulisten Nigel Farage har gitt seg i parlamentet – og samtidig stilt til gjenvalg. Men ingen seriøse partier anerkjenner stuntet, så hans hovedmotstander i valget blir Count Binface, som går med en stor søppelbøtte på hodet og beskriver seg selv som en intergalaktisk kriger fra planeten Sigma IX. Måtte den beste vinne!

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Arkitektur

Gaute Brochmann henger bjella på feil katt, ifølge arki­tek­tur­his­to­riker Mari Hvattum. – Problemene vi ser på Økern og Ensjø i dag, er ikke moder­nismens skyld.

Norge og eøs

Den midler­ti­dige handels­av­talen EØS gjør Island og Norge til europeiske hybrid­stater. Skal nødløs­ningen bli normalen?

Politikk

Usman Mushtaq utfordrar gruppe­lei­ar Marthe Scharning Lund om å bli byråds­leiarkandidat for Ap i Oslo.