I dag

Rabar­bra­sommer

Endelig er den her igjen! Denne krysningen av frukt og grønnsak, den norske sommerens jordiske halleluja – rabarbra! Finnes det noe bedre en varm sommerdag enn kald rabarbrasuppe, syrlig og med en gjestebadende kanelstang under kokingen. Eller rabarbragrøt, lett skjelvende med et lett sukkerdryss og en sjenerøs skvett kald fløtemelk. Eller nylaget rabarbrasyltetøy, kokt lenge slik at det har fått en brunlig farge, og med en anelse av kanel eller ingefær i.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Storbritannia

Analy­ti­kere tviler på at Storbri­tannias neste stats­mi­nister vil endre Gaza-linja

Ukraina

Utbyt­tingen av forsvars­mi­nister Mykhajlo Fedorov skaper sterke reaksjoner i Ukraina. Intern maktkamp pekes på som en mulig årsak.

Musikk

Fra politiske fadeser til personlige fortel­linger: Norsk hiphop har aldri vært mer mangfoldig. Vi har spurt to rapfors­kere hva som preger dagens rap.