I dag

Tilbake til Vømmøl!

Dette biletrike, humørfylte, frodige og så musikalske frå trønderkulturen, som erobra unge og gamle sinn i heile Noregs land på 1970-talet – så det vart slik ei positiv kraft frå det me kom frå og var og hadde – at me kunne kjenna og skjøna at det å underordna seg eit kjempebyråkrati for heile Europa, ville verta ei kjempefelle for alt me var og ville!

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Kraft

Selv om Norge skulle tråkke inn datasenter-bremsen, kan etable­ringer i nabolan­dene presse opp kraft­pri­sene, ifølge analy­ti­kere.

Akademia

Univer­si­te­tene bør klare seg uten Forsk­nings­rådet, mener sosiolog Hannah Løke Kjos. Hun vil bytte ut penge­søk­na­dene med et lotteri.

Ministernes mester

Barne- og fami­lie­mi­nister Lene Vågslid er «tough on crime», men mykere i møte med et egenrådig embetsverk.