For noen dager siden raidet britisk politi to boliger i Yorkshire. I tillegg til å beslaglegge dop verdt 7,5 millioner kroner, en haug kontanter og noen Rolex-klokker tok de også 20 kilo Cornflakes, melder BBC. Politibetjentene tok riktig nok frokostblandingene fordi det var tyvgods, ikke fordi de var fysne. Nå får i stedet tyvene kjenne på sulten.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Usa

Zohran Mamdani gjør New York til hovedstad for opprøret mot kunstig intel­li­gens. Nå forbyr den sosia­lis­tiske borger­mes­teren bruk av KI på alle de offentlige barne­sko­lene i USAs største by.

Valg i israel

Jødiske Yoav Segalovitz melder seg inn i et arabisk-palestinsk parti, og bryter dermed «det israelske tabuet». Det kan markere et avgjørende vendepunkt i israelsk politikk, mener Midtøsten-forsker Yossi Mekelberg.

Bøker

Amedi­a­stif­telsen har kjøpt forlaget Aschehoug. – Feil eier, sier den svenske bokbran­sje­ve­te­ranen Lasse Winkler.