I dag

Livet alene

På avslutningsballet sitt danser en jente i skolegården med portrettet av sin drepte far i armene. Dere spør vel, er dette noen nyhet i Ukraina, der krigen stadig pågår og sivile mennesker blir drept daglig? Og har vi virkelig ikke hørt alle sammen en gang den sangen til Sting som passer, «They Dance Alone», der kvinner akkurat på samme måten danser med de dreptes portretter?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Libanon

I en ny rapport krever orga­ni­sa­sjonen at tre israelske luftangrep i Libanon, der barn og hele familier ble drept, etter­fors­kes av Israel.

Arbeidsliv

Felles­for­bundets Joachim Espe ber staten kreve tariff

Politikk

De store teksel­ska­pene slipper for billig unna når svindlere herjer på platt­for­mene deres, mener de nordiske landene. Digi­ta­li­se­rings­mi­nister Karianne Tung vil at EU skal være strengere.