I dag

Derfor velger vi Gud

For mange unge er det intellektuell nysgjerrighet og ikke et overlevelsesinstinkt som gjør at vi vender oss til kristen tro. Frank Rossavik antyder i sin kommentar i Aftenposten 27. mars at verden er blitt så sprø at religion fremstår som en trygg havn i kaoset. Dessverre bidrar han til å videreføre en utbredt myte om at kristen tro er ikke-rasjonell. Hva da med Antony Flew, C.S. Lewis og Alister McGrath og andre høyt intelligente mennesker som gikk fra ateisme til tro på Gud?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Argentina

Tusenvis raser mot president Javier Mileis lovforslag som vil gjøre det enklere for uten­lands­ke investorer å kjøpe argentinsk land – og åpne for brann som virke­mid­del for eien­doms­spe­ku­la­sjon.

Økonomi

Det er klart for rødgrønn dragkamp om kutt i drivstoff­av­gif­tene. Klasse­kam­pen har loddet stemningen hos lokale Ap-topper.

Usa

Kilder sier til Reuters at USA har brukt opp «så å si hele» lageret av langt­rek­kende presi­sjons­mis­siler under krigen i Iran.