En fotfetisj kan virke uskyldig, men det er greit å vite når streken er krysset. I Hellas er en mann dømt til en måned betinget fengsel for å gjentatte ganger ha sneket seg inn på naboenes eiendom for å lukte på skoene deres. Politiet ble tilkalt etter at naboen fant den tiltalte i hagen, sniffende på familiens sko. Mannen ble beordret til å gå i terapi.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Spania

Spanias liberale innvand­rings­po­li­tikk, Vest-Sahara, Israel og USA. Teorier om årsaken florerer etter at 60.000 migranter krysset grensa fra Marokko til Spania.

Eldreomsorg

Sps Kjersti Toppe tek til orde for ned­skri­ving av studie­lånet for studentar som blir besøks­vennar.

Krigen i ukraina

Nærmere 27.000 ikke-russere har blitt rekruttert til Russlands front i Ukraina, noen med løfte om en vanlig jobb. Mange kommer aldri hjem igjen.