I dag

Sommeren’ 66

Hos studentenes reisebyrå fikk jeg ved hjelp av et forfalsket studiebevis kjøpt to enkeltbilletter til Barcelona for 300 spenn per stykk. Rett etterpå syklet jeg hjem til Fargerborggata, fant fram passet, pakka kofferten og fortalte mutter’n at jeg skulle en tur til Sørlandet. Ringte Ståle og spurte om han hadde lyst på en tur til den katalanske hovedstaden. Han nølte, men henta seg snart inn og neste morgen kløv vi ombord i Sterlings røde og hvite Caravelle med kurs for Barcelona.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Tronskiftet

Pride-ar­ran­ge­menter avlyses, partier vil avstå fra politisk aktivitet og LO tar vervepause. Alt for å vise respekt for kongen.

Kultur

Etter kongens død er flere kultur­ar­ran­ge­menter avlyst, mens andre går som planlagt. – I hvilken grad skal man stoppe opp alt? spør teatersjef Solrun Toft Iversen.

Kronikk

Pasi­ent­skade­ord­ningen hviler tungt på vurde­ringer fra sakkyndige leger. Men er pasi­en­tenes retts­sik­kerhet ivaretatt?