Det er alltid noen som har det verre enn deg, så slutt å syt. Sky News melder for eksempel om en kjøreskoleelev fra Worcestershire i England som strøyk på teoriprøven hele 59 ganger før hen endelig besto. Det betyr 60 timer i et prøvelokale og rundt 1400 pund – over 19.000 kroner. Men det gikk altså til slutt. En utholden sjel!

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Reportasje

De brutale metodene for tvangs­mo­bi­li­sering av soldater er i ferd med å forgifte forholdet mellom den ukrainske staten og befolk­ningen.

Utdanning

Silje Hammerstad står i front for noregs­his­torias lengste læ­rar­streik. I Bibelen finn ho streike­kraft.

Nord-amerika

Canadas handels­­krig mot USA er en kamp for å overleve, og det er ikke gitt at den er mulig å vinne, sier Michael Ignatieff, tidligere leder av Canadas Liberale parti.