Anmeldelse

Den faktiske samtiden

I en tid hvor begrepet samtidskunst betyr stadig mindre, skal du slite med å finne noe mer samtidig enn utstillingene på Kunsthall Trondheim.

Blinde flekker: Berenice Olmedos «Oculu» (2023) er et keratometer som projiserer bilder av øyne på gulvet. Foto: Daniel Vincent Hansen. Gjengitt med tillatelse fra kunstneren og Jan Kaps, Köln.Blinde flekker: Berenice Olmedos «Oculu» (2023) er et keratometer som projiserer bilder av øyne på gulvet. Foto: Daniel Vincent Hansen. Gjengitt med tillatelse fra kunstneren og Jan Kaps, Köln.

Attention After Technology

Kunsthall Trondheim

Står til 24. januar

Det er ambisiøst, dette her, men det er det bestandig på Kunsthall Trondheim. Det er svært internasjonalt, omfattende, progressivt og utforskende, og veldig, veldig hitech. Utstillingen har tilsynelatende verken begynnelse eller slutt, men hvem eller hva kan skryte på seg å ha det?

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Kronikk

Vi har fått et eksplosivt nytt år. Er det vi kolom­bia­nere som blir det neste offeret for Donald Trumps folke­retts­forakt?

Forsvar

Men røde partier i Norge og Danmark vil ha dem ut.

Colombia

Mange i Colombia frykter et amerikansk angrep etter bombingen av Venezuela, forteller Martha Rubiano Skrette­berg.