I saksa

I saksa

Den kjente korrupsjonsjegeren Eva Joly, bosatt i Frankrike, spør ‘hvordan tror du denne saken oppleves av bilmekanikeren og folk med vanlig inntekt? Det er en grov sak. 1,8 millioner kroner er ganske mye penger’. Nei, det er ikke det. De 30 eller 40 millioner kroner som i statlig regi (Norsk Tipping) deles ut til Lotto-vinnere og Extra-trekninger hver uke, er mye penger.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Signert

I løpet av året som har gått, har Trump fulgt rapporten fra Heritage Foundation til punkt og prikke.

Miljø

Stats­for­val­teren i Troms og Finnmark vil rive ulovlige rein­gjer­der. Disse er til hinder både for vilt og ferdsel i naturen.

Venezuela

Maria Corina Machado ga fredspris­medaljen sin til Donald Trump. Vegard Bye mener begrun­nelsen hennes er «en fornær­melse mot Alfred Nobels testa­mente».