I dag

Fornøgd, kva er det liksom?

Du er så oppjaga heile vegen. Har du eit tog å nå?» Min bror sine ord. Eg tenkte ikkje så mykje på det då, men i dag ser eg kva han meinte med det. Prestering og stadig forbetre meg sjølv, har alltid vore viktig for meg. Status og samfunnet sine forventningar, har alltid styrt meg. Ordet «tilfreds» finst ikkje i vokabularet mitt.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Tidsskrift

Med tids­skrif­tet «Samtal» vil en gruppe forskere fra Norge, Sverige og Danmark gi samfunns­forskningen tilbake til folket.

Energi

Strøm­reg­ningen til skoler, barnehager og andre velferds­tjenester i Trøndelag gjør et enormt hopp i år, viser nye anslag. Lærere og helse­ar­bei­dere frykter vel­ferdskutt.

Klima

I dag tillater Norge bare fangst av vågehval, men det vil Måsøy-ordfører Ingrid Majala ha slutt på. Hun vil åpne for fangst av knølhval på 30 tonn, men regje­ringen er skeptisk.