Kanadisk politi ble nylig ringt opp av en mann som fortalte at en kvinne hadde truet ham med at hun hadde en pistol. Og det bare fordi han hadde sagt han likte parfymen hennes! Da politiet kom fram, kunne kvinnen fortelle at det hun hadde sagt til den beduggete herren var at parfymen hennes var av merket «Juliette has a gun».

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Argentina

Tusenvis raser mot president Javier Mileis lovforslag som vil gjøre det enklere for uten­lands­ke investorer å kjøpe argentinsk land – og åpne for brann som virke­mid­del for eien­doms­spe­ku­la­sjon.

Drivstoff

Det er klart for rødgrønn dragkamp om kutt i drivstoff­av­gif­tene. Klasse­kam­pen har loddet stemningen hos lokale Ap-topper.

Usa

Kilder sier til Reuters at USA har brukt opp «så å si hele» lageret av langt­rek­kende presi­sjons­mis­siler under krigen i Iran.