Anmeldelse

Romvesener lander i hagen

«Plan 9 from outer space» er underholdende, men kunne hatt godt av mer bearbeiding.

Glitrende: Det er mye hodeplagg og ­glitrende antrekk i «Plan 9 from outer space». Foto: Lars OpstadGlitrende: Det er mye hodeplagg og ­glitrende antrekk i «Plan 9 from outer space». Foto: Lars Opstad

Plan 9 from outer space

Av Ed Wood

Dramatisert av Sonja Ferdinand

Oslo Nye Centralteatret

Regi: Heiki Eero Riipinen. Scenografi, kostymedesign og dramaturgi: Ingrid Tønder. Med: Geddy Aniksdal, Petronella Barker, Martha Rasmussen Lubiana, Anette Waller

My friends, can your heart stand the shocking facts about the grave robbers from outer space?»

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Kronikk

Nok høyre­po­litikk for meg! Nå melder jeg meg ut av Arbei­der­par­tiet.

8. mars

Gruppa Kvinne­ak­ti­vis­tene i Oslo vil slå fast at 8. mars-toget er imot sexkjøp. Å legge lokk på uenig­he­tene ødelegger for den femi­nis­tiske kampen, sier leder i Fri Oslo og Viken.

Hl-senteret

HL-senterets formål er å minne om Holocaust, mener styre­le­deren i Det Jødiske Samfunn i Bergen. Flere mener det var riktig at Jan Heiret gikk av som direktør.