I dag

Høyre eller venstre

Jeg har problemer med å skille mellom høyre og venstre. Når noen sa at vi skulle dra mot venstre, trakk jeg ofte mot høyre. Helt automatisk. Hjerneforskere har funnet ut noe om dette, men deres beskrivelser av hjernehalvdelenes funksjon hjelper lite i det praktiske livet.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Musikk

Spotify vil la artister godkjenne utgivelser før de legges ut under profilen deres. – Mer og mer ansvar skyves over på artistene, sier jazzmu­siker Eyolf Dale.

Bøker

Flere aktører har meldt sin interesse for Aschehoug. Det er nødvendig at kjøperen har erfaring med for­lags­drift, mener flere av forlagets forfattere.

Usa

Stadig flere ameri­kanske soldater søker seg ut av militæret, av frykt for å bli sendt til Iran. Det forteller Mike Prysner, som hjelper noen av dem som prøver å hoppe av.