I dag

Kunst i koronaens tid

Museer og gallerier er i hvilemodus. Verkene som kan gi oss inspirasjon og tankeflukt, men også kunnskap, er for tiden utilgjengelige, en lukket verden. Savnet er til å ta og føle på. Da blir det opp til oss selv å skape kunstopplevelser utendørs. På en av de fargesterke pallene signert kunstneren Per-Inge Bjørlo går det an å slå seg ned utenfor Henie-Onstad kunstsenter.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Kronikk

Ja, Oljefondet kan forsvinne – i hvert fall så lenge fondet pumper penger inn i industrier som ødelegger planeten og dermed seg selv.

Jemen

En ny offensiv prøver å drive Houthi-militsen tilbake. Begge sider tror USA kan være på vei inn i krigen.

Adhd

Flere kommer til St. Olavs i Trondheim med psykose etter å ha gått på ADHD-medisin, forteller overlegene Andreas Jarlalein Knutsen og Astri Vetlesen.