I dag

Et annus mirabilis?

Hvordan møter vi det nye året? Går det an å forberede seg på det uvisse? Dyrestien snor seg gjennom småskog innover i Eventyrland. Jeg rusler oppover retning fjellet, klukkende bekkefar ved siden. Ikke sne. Tre hjortedyr bykser forskremt forbi. Hjerte og sinn fylles av skjønnhet og harmoni. Bevisst på hva dette gjør med meg og min evne til å se innover i meg selv og utover på verden, går jeg ofte ut om morgen. For å lade opp. Få bensin på tanken. Forbereder en ny dag med dens utfordringer og krevende oppgaver.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Kina

Mennes­ke­heten står overfor enorme ut­­­­fordringer. Løsningen på dem er å finne i Kina, ifølge Erik Solheim.

Mot veggen

Det må være lov å heie både på de som skaper og de som arbeider. Det sier Frp-leder Sylvi Listhaug idet hun åpner Frps landsmøte 1. mai

Gaza-konvoien

Israel har kapret 22 Gaza-skip utenfor den greske kysten. Konvoi­del­taker Richard Andersen mener Hellas er medskyl­dige.