Perspektiv

Perspektiv

Liliequist Stofftrykk av Randi Liliequist vises fram på Kunstbanken Hedmark Kunstsenter. Utstillingen «Framskrittet, dit høna sparker» står til 30 desember. Her er verket «Det var en gang et fjell, det var en gang et hav, det var en gang en himmel» Liliequist Stofftrykk av Randi Liliequist vises fram på Kunstbanken Hedmark Kunstsenter. Utstillingen «Framskrittet, dit høna sparker» står til 30 desember. Her er verket «Det var en gang et fjell, det var en gang et hav, det var en gang en himmel»

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Politikk

Stortings­re­pre­sentant for Ap Trond Giske og AUF stiller seg bak Felles­for­bundet. De mener at regje­ringen må stanse utbyg­gingen av nye datasenter.

Kunst

For 30 år siden forutså han virke­lig­hets­bølgen i kunst og litteratur. Nå er det utopiens tur til å få en renessanse, spår Hal Foster.

Ukraina

Kritikken mot Jonas Gahr Støre og Alexander Stubb er lettvint og utan strategisk djupn, seier utanriks­forskar og tidlegare diplomat Henrik Thune.