Perspektiv

Perspektiv

Sivertsen På Galleri Semmingsen i Oslo kan du til og med 16. august se utstillingen «Intervall», som viser Roald Sivertsens oljemalerier og akvareller som tar opp skillet mellom virkelighet og fiksjon. Sivertsen På Galleri Semmingsen i Oslo kan du til og med 16. august se utstillingen «Intervall», som viser Roald Sivertsens oljemalerier og akvareller som tar opp skillet mellom virkelighet og fiksjon.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Kunst

Ved en tilfel­dighet ble et 1600-talls stilleben av Clara Peeters oppdaget i Nasjo­nal­mu­seets magasin. – Jeg turte ikke si det høyt, forteller kurator Cynthia Osiecki.

Kunstig intelligens

I sin egen visjon for kunstig intel­ligens vil Kina gi tekno­lo­gien til folket. Den kinesiske visjonen framstår som et «dystopisk helvete», mener Dean Ball i ameri­kanske Open AI.

Bøker

Håkon Kol­mann­skog går fra Samlaget til landets største forlag. Der lover han å utgi skarpe debatt­bøker – og bøker om strikking.