Holmes I

Akkurat nå

Favorittaktiviteten min da jeg var liten var å leke detektiv. Et av mine beste minner er fra Danskebåten, hvor jeg og søskenbarna mine kunne spionere på utvalgte ofre – uten at de hadde mulighet til å slippe unna. Uheldigvis er det ikke så ofte man får mulighet til å være detektiv i sitt eget liv lenger. Så da sjansen plutselig bød seg, gikk jeg all in.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Kunstnerpolitikk

Kultur­forsker Sigrid Røyseng tar til orde for å gjøre endringer i forvalt­ningen av Statens kunst­ner­sti­pend.

Historie

Myten om at Sverige forholdt seg nøytralt til nazistisk okkupasjon og jødefor­føl­gelse har overlevd i 85 år. Det er på tide å avlive den.

Ungarn

Ungarns påtrop­pende stats­mi­nister Péter Magyar lover å ikke hindre EU-lån til Ukraina. EU bør likevel ikke forvente en stor endring i Ukraina-­po­li­tikken, mener Jørn Holm-Hansen.