Streik

Akkurat nå

Nei, dette går det egentlig ikke an å si noe om. Selv i den uendelige flauheten som kjennetegner historier om skoletid, er det her rett og slett for flaut til å snakke om (og det kommer altså fra samme person som nettopp skrev her om å bli tvunget på ekstrakurset «kaste ball» (never forget)). Men greit da: Også i min tid ble det arrangert skolestreik.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Arkitektur

Gaute Brochmann henger bjella på feil katt, ifølge arki­tek­tur­his­to­riker Mari Hvattum. – Problemene vi ser på Økern og Ensjø i dag, er ikke moder­nismens skyld.

Norge og eøs

Den midler­ti­dige handels­av­talen EØS gjør Island og Norge til europeiske hybrid­stater. Skal nødløs­ningen bli normalen?

Politikk

Usman Mushtaq utfordrar gruppe­lei­ar Marthe Scharning Lund om å bli byråds­leiarkandidat for Ap i Oslo.