Økonomi

Varsel om dårlige tider

Børsfesten er over

Kan være signal om svakere realøkonomi, sier ekspert

FRYKT: I 2018 var det store svingninger på mange børser, kunne blant annet denne mekleren på New York-børsen konstatere. Foto: DREW ANGERER, GETTY/AFP/NTB SCANPIX Drew AngererFRYKT: I 2018 var det store svingninger på mange børser, kunne blant annet denne mekleren på New York-børsen konstatere. Foto: DREW ANGERER, GETTY/AFP/NTB SCANPIX Drew Angerer

– Det er mange svingninger på aksjemarkedet som ikke har noe mer realøkonomien å gjøre, men alle de store handler om økonomien, sier sjeføkonom i Sparebank 1 Markets Harald Magnus Andreassen.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Intervju

Etter å ha reist kloden rundt i bøkene sine har Morten A. Strøksnes vendt hjem til verdens­po­li­tikken i Sør-Varanger.

Essay

Viss kunstig intel­ligens er Le­via­tanen, vil eg vere kaptein Akab.

Arbeidsliv

Loko­mo­tiv­fø­rerne sier de streiker for å sikre pauser, beskytte fritida og turnus­ord­ninger. Spekter hevder streiken skyldes urimelige lønnskrav.