NavnVed veis ende

Uerstattelig forbilde

Harald Stabell bisettes ved Vestre gravlund i Oslo 3. januar. FOTO: BERIT ROALD, NTB SCANPIX Roald, BeritHarald Stabell bisettes ved Vestre gravlund i Oslo 3. januar. FOTO: BERIT ROALD, NTB SCANPIX Roald, Berit

Sist søndag mottok vi den triste og – for de fleste av oss – overraskende melding om Harald Stabells død. Ved hans bortgang har den norske advokatstand blitt fattigere. Hvem er det nå som i samme grad kombinerer mot med faglig dyktighet, sammen med et aldri sviktende engasjement for rettferdighet og solidaritet? Jeg ser ingen som kan fylle hans plass. Dessverre.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Tanzania

Etter det voldelige valget i oktober 2025, lever aktivister, kritikere og oppo­si­sjons­po­li­ti­kere farlig i Tanzania.

Kronikk

Hvorfor overser skatte­kom­mi­sjonen enkle avgifter som kan bidra til å regulere finans­sek­toren?

Cuba

USA forsøkte denne uka å få land til å boikotte en FN-debatt om Cuba-blokaden. En kubansk oppo­si­sjons­po­li­tiker ber Norge om å hjelpe Cuba ut av krisa.