Arbeidsliv

Sammenslåing styrker EØS-nei

AVTALE: Lederen Lars Johnsen i Transportarbeiderforbundet (t.v.) og leder Jørn Eggum i Fellesforbundet er enige om at de to forbundene bør slå seg sammen, men er uenige om EØS-avtalen. FOTO: CORNELIUS POPPE, NTB SCANPIX Poppe, CorneliusAVTALE: Lederen Lars Johnsen i Transportarbeiderforbundet (t.v.) og leder Jørn Eggum i Fellesforbundet er enige om at de to forbundene bør slå seg sammen, men er uenige om EØS-avtalen. FOTO: CORNELIUS POPPE, NTB SCANPIX Poppe, Cornelius

– Jeg mener EØS er en hemsko og våre yrkesgrupper blir veldig sterkt rammet. Bussjåførene lever med anbud, mens langtransportsarbeiderne og havnearbeiderne rammes av sosial dumping. Det mener vi er resultat av EØS-avtalen, sier leder Lars Johnsen i Norsk Transportarbeiderforbund (NTF) til NTB.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Innvandring

Bokaktuell NRK-veteran med bok om inn­vand­ring: – Dette er en advarsel

Statsbudsjettet

I fjor reddet Aps budsjett­part­nere folke­høg­sko­lene, skognæ­ringen og Antira­sistisk Senter. Nå foreslår regje­ringen å nulle de andre partienes seire.

Jemen-krigen

Houthi-militsen angriper flyplasser i Saudi-Arabia, som har bedt om hjelp fra allierte i regionen. Samtidig raser krigen videre i Jemen.