Klassekampens venner

Forenings­ka­me­raten

Frode Alfheim har gjennom 30 år hatt et forhold til Klassekampen:

INDUSTRIELL STEMME: Forbundsleder Frode Alfheim verdsetter at journalistene i Klassekampen prøver å få fram ulike synspunkter, og ikke bare er et talerør for ytre venstre. Her fra Acer-demonstrasjon i vinter. FOTO: TOM HENNING BRATLIE INDUSTRIELL STEMME: Forbundsleder Frode Alfheim verdsetter at journalistene i Klassekampen prøver å få fram ulike synspunkter, og ikke bare er et talerør for ytre venstre. Her fra Acer-demonstrasjon i vinter. FOTO: TOM HENNING BRATLIE

Med rundt 60.000 medlemmer leder Frode Alfheim et av LOs største forbund, Industri Energi. Han forteller at han gjennom 30 år har fulgt med på Klassekampens utvikling:

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Arbeidsliv

Karen Gabumpa Alegre har reingjort på Oslo legevakt i ni år. Nå foreslår byrådets effek­ti­vi­se­rings­program at Legevakta skal kvitte seg med egne reinhol­dere og vektere.

Bøker

I fjor vår kom én sak­prosa­bok om kristen­dommen. I år skriver både biskoper, sosia­lister og eks-muslimer bok om religionen.

Kunst

Nasjo­nal­mu­seets samlings­ut­stilling «Kopiens verdi» gir næring til tankene vel så mye som til øynene.