Drd

Akkurat nå

Lillebroren min er 19 år, og lever i en annen kommunikativ sfære enn meg selv. Ord som «jaas» og «gæts» er en del av dagligtalen. Derfor skjer det ikke sjelden at jeg må søke hjelp fra Urban dictionary for å dechiffrere meldinger fra den kanten. Nylig tikket følgende beskjed inn: «drd». Et hittil ukjent ord for min del.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Tidsskrift

Med tids­skrif­tet «Samtal» vil en gruppe forskere fra Norge, Sverige og Danmark gi samfunns­forskningen tilbake til folket.

Energi

Strøm­reg­ningen til skoler, barnehager og andre velferds­tjenester i Trøndelag gjør et enormt hopp i år, viser nye anslag. Lærere og helse­ar­bei­dere frykter vel­ferdskutt.

Klima

I dag tillater Norge bare fangst av vågehval, men det vil Måsøy-ordfører Ingrid Majala ha slutt på. Hun vil åpne for fangst av knølhval på 30 tonn, men regje­ringen er skeptisk.