Liten plante velter stort lass

Krangelen startet om en plantestilk, men sendte Olav Tryggvason ut til sjøs og rett i bakholdsangrepet som drepte ham.

Det er olsoktid og naturlig å gi plass for Hellig Olav i denne spalten. Samtidig har jeg ubendig lyst til å fortelle om kvannplaten som jeg etter ti års utrettelige forsøk med frø hentet fra museale urtehager omsider har fått fram i hytteveggen. Heldigvis er det slik at kristningskonger og kvannplanter utmerket lar seg kombinere.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Mer fra Klassekampen

Medier

Flere tidligere NRK-ansatte reagerer på omleg­gingen av utenriks­re­dak­sjonen. Christian Borch mener det smaker av kommer­sia­lisme.

Økonomi

Noreg tenar mykje pengar på høg oljepris. Finans­mi­nis­teren åtvarar likevel Ap, MDG, SV og Sp om kutt i neste års budsjett.

Essay

Kan insekter føle glede? Burde melkekyr, kyllinger og andre husdyr ha juridiske rettig­heter? Og hva med kunstig intel­li­gens?