Fokus

Hvorfor slår ikke Støre hånda av pr-vennene?

Statsministerens venner jobber for å stanse Aps politikk.

Selskapet Cruise Norway AS jobber for at cruise-industrien skal velge norske havner og reisemål. Selskapet er også del av regjeringens satsing Grønt skipsfartsprogram, et samarbeid mellom staten og næringen om arbeidet for bærekraft, utslippskutt og grønne arbeidsplasser. Hvilke krav stilles så til at en arbeidsplass er grønn? I hvert fall ikke at den er lønnet på det vi i Norge anser som anstendig, får vi anta. For Cruise Norway AS har nå tatt på seg koordinatorrolle i arbeidet med å få stanset regjeringen i å kreve norske lønns- og arbeidsvilkår på skip som seiler mellom norske havner.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Fokus

Vi diskuterer hva den sykmeldte må gjøre for å komme tilbake. Men hva med jobben hun skal tilbake til?

Vi diskuterer stadig hvilke verdier innvand­rere og muslimer må slutte opp om. Men hvem eier egentlig de «norske» verdiene?

I Storbri­tannia har Palantir bygd en offentlig helse­platt­form. Resultatet viser et selskap som ikke er så mytisk som vi tror.