Forsvar

Forsvaret kan bli privat finansiert

Forsvaret vurderer å finansiere nye forsvarsbygg gjennom offentlig-privat samarbeid. Offisersforbundet advarer og mener staten må ta full kontroll.

Brakk: Haslemoen leir, som hører til Østerdalen garnison, ble forlatt av Forsvaret i 2004. Nå kan det hende at leiren i Våler i Østfold igjen blir tilholdssted for norske soldater. Foto: Maehlum, Wikimedia commonsBrakk: Haslemoen leir, som hører til Østerdalen garnison, ble forlatt av Forsvaret i 2004. Nå kan det hende at leiren i Våler i Østfold igjen blir tilholdssted for norske soldater. Foto: Maehlum, Wikimedia commons

På Terningmoen i Elverum skal det investeres mellom to og tre milliarder kroner til ny rekruttskole for Hæren.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Distrikter

Målet var 500 nye innbyggere. Etter fem år med oppbygging av Evenes flystasjon har kommunens innbyg­gertall kun økt med 130.

Fotball-vm

Lørdag er det duket for en historisk norsk kvart­fi­nale i VM. I hele landet jobbes det nå med å få på plass offentlige visninger av kampen. Men regningen håper mange kommuner å unngå.

Velferd

Marie kan gå tur – derfor vil ikke Nav gi henne ufør-tillegg