Forsvar

Forsvaret kan bli privat finansiert

Forsvaret vurderer å finansiere nye forsvarsbygg gjennom offentlig-privat samarbeid. Offisersforbundet advarer og mener staten må ta full kontroll.

Brakk: Haslemoen leir, som hører til Østerdalen garnison, ble forlatt av Forsvaret i 2004. Nå kan det hende at leiren i Våler i Østfold igjen blir tilholdssted for norske soldater. Foto: Maehlum, Wikimedia commonsBrakk: Haslemoen leir, som hører til Østerdalen garnison, ble forlatt av Forsvaret i 2004. Nå kan det hende at leiren i Våler i Østfold igjen blir tilholdssted for norske soldater. Foto: Maehlum, Wikimedia commons

På Terningmoen i Elverum skal det investeres mellom to og tre milliarder kroner til ny rekruttskole for Hæren.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

De høyest lønnede hover inn på bonus­ord­ninger – nå vil LO trekke i bremsen

Iran-krigen

Flere eksil­ira­nere nektet å møte Masud Ghara­hk­hani denne uka. Mahmood Amiry-Moghaddam ber stortings­pre­si­denten bidra til samling.

Velferd

Det borgerlige flertallet i Bærum vedtok å kutte 400 millioner kroner, men endte med et overskudd på 907 millioner. Det provoserer Helene Straith, mor til Clara (5).