Bustad

Vil gje fleire gode bustadar

Bustadsektoren er ei ulikskapsmaskin. Regjeringa har ei lang skryteliste med tiltak og milliardar, men det går ikkje fort nok, meiner utolmodige Raudt.

Eige eller leige: Bustadpolitikk er viktig for regjeringspartia og dei har ei lang skryteliste dei ikkje får nok merksemd om, meiner Siri Gåsermyr Staalesen (Ap, i midten), her flankert av Birgit Oline Kjerstad (SV, t.v.) og Kathrine Kleveland (Sp) då dei annonserte at regjeringa sette ned eit utval for å styrkje rettane til leigetakarane i husleigelova. Foto: Christopher OlssonEige eller leige: Bustadpolitikk er viktig for regjeringspartia og dei har ei lang skryteliste dei ikkje får nok merksemd om, meiner Siri Gåsermyr Staalesen (Ap, i midten), her flankert av Birgit Oline Kjerstad (SV, t.v.) og Kathrine Kleveland (Sp) då dei annonserte at regjeringa sette ned eit utval for å styrkje rettane til leigetakarane i husleigelova. Foto: Christopher Olsson

– Vi skal snu alle steinar for å kome opp med ein ny og kraftig bustadpolitikk fordi ulikskapen i bustadsektoren er så stor. Ein kan nesten tene meir på å sove i leilegheita du eig i Oslo sentrum enn å jobbe.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Arbeidsliv

Kommune-Norge vil endre ordningene for arbeidstid for lærere i videre­gå­ende skole. Det kan føre til stans i under­vis­ningen i vår.

Asyl

Merharvit Teklia vant saken om flykt­nings­status i Høy­este­rett. Seieren gjør at Utlen­dings­nemnda (UNE) vil se på 55 saker på nytt.

Velferd

Barne­verns­pe­dagog Linda Frogner har tatt jobben som kommunen tidligere kjøpte inn fra private firmaer. Strategien er nå blitt en trend flere steder i Oslo.