Bustad

Vil gje fleire gode bustadar

Bustadsektoren er ei ulikskapsmaskin. Regjeringa har ei lang skryteliste med tiltak og milliardar, men det går ikkje fort nok, meiner utolmodige Raudt.

Eige eller leige: Bustadpolitikk er viktig for regjeringspartia og dei har ei lang skryteliste dei ikkje får nok merksemd om, meiner Siri Gåsermyr Staalesen (Ap, i midten), her flankert av Birgit Oline Kjerstad (SV, t.v.) og Kathrine Kleveland (Sp) då dei annonserte at regjeringa sette ned eit utval for å styrkje rettane til leigetakarane i husleigelova. Foto: Christopher OlssonEige eller leige: Bustadpolitikk er viktig for regjeringspartia og dei har ei lang skryteliste dei ikkje får nok merksemd om, meiner Siri Gåsermyr Staalesen (Ap, i midten), her flankert av Birgit Oline Kjerstad (SV, t.v.) og Kathrine Kleveland (Sp) då dei annonserte at regjeringa sette ned eit utval for å styrkje rettane til leigetakarane i husleigelova. Foto: Christopher Olsson

– Vi skal snu alle steinar for å kome opp med ein ny og kraftig bustadpolitikk fordi ulikskapen i bustadsektoren er så stor. Ein kan nesten tene meir på å sove i leilegheita du eig i Oslo sentrum enn å jobbe.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Lakseskatt

Før 2025-valget spyttet oppdretts­sel­skaper inn 18 millioner kroner til partiene som var kritiske til skatten

Politikk

Venstre­sida styrer landet, men den er i ferd med å miste grepet om kulturen, sier avtrop­pende AUF-leder Gaute Skjervø.

Oljefondet

Attacs Audun Myhra Bergwitz ber Oljefondet tenke seg godt om før de kjøper seg opp i ameri­kanske KI-selskaper som snart skal på børs.