Kunst

Kunstnerisk tekstblokk

Lars Ramberg fortsetter sitt arbeid med by, lys og tekst i et monumentalt verk på Økernsenteret. Trolig blir det vinterens mest sette kunstnyhet.

LA STÅ: Kanskje kan Lars Rambergs «Tillit» bli et fruktbart innspill i den debatten om bevaring av senmodernistiske bygninger som striden om Y-blokka intensiverte. FOTO: OSLO KOMMUNELA STÅ: Kanskje kan Lars Rambergs «Tillit» bli et fruktbart innspill i den debatten om bevaring av senmodernistiske bygninger som striden om Y-blokka intensiverte. FOTO: OSLO KOMMUNE

Lars ­Ramberg:

Økernsenteret i Oslo

Står til sommeren

Tillit. Ordet leder tankene til Einar Gerhardsens bokklassiker «Tillitsmannen» og verdier det norske sosialdemokratiet setter høyt. Det er dessuten et såkalt palindrom: Meningen blir den samme uansett i hvilken ende man begynner å lese det.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kunst

Kunst

Kopimuseet

Nasjonalmuseets samlingsutstilling «Kopiens verdi» gir næring til tankene vel så mye som til øynene.

Kunst

På vegne av poeter og palasser

På Stavanger kunstmuseum gjenskaper Michael Rakowitz den kulturarven andre har forsøkt å ruinere.

Kommentar

Alter­nativt kart

Verden så annerledes ut fra østblokken – men strakte seg dit.