Kunst

Kunstnerisk tekstblokk

Lars Ramberg fortsetter sitt arbeid med by, lys og tekst i et monumentalt verk på Økernsenteret. Trolig blir det vinterens mest sette kunstnyhet.

LA STÅ: Kanskje kan Lars Rambergs «Tillit» bli et fruktbart innspill i den debatten om bevaring av senmodernistiske bygninger som striden om Y-blokka intensiverte. FOTO: OSLO KOMMUNELA STÅ: Kanskje kan Lars Rambergs «Tillit» bli et fruktbart innspill i den debatten om bevaring av senmodernistiske bygninger som striden om Y-blokka intensiverte. FOTO: OSLO KOMMUNE

Lars ­Ramberg:

Økernsenteret i Oslo

Står til sommeren

Tillit. Ordet leder tankene til Einar Gerhardsens bokklassiker «Tillitsmannen» og verdier det norske sosialdemokratiet setter høyt. Det er dessuten et såkalt palindrom: Meningen blir den samme uansett i hvilken ende man begynner å lese det.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Kunst

Kunst

Inter­rupted Futures

Kunstnernes Hus viser palestinske Shuruq Harbs vakre film om ferskvann og landbruk. Den burde hatt et fyldigere formidlingsopplegg.

Kunst

I Caribou Because You Do

Arnfinn Killingtveits reins­installasjon gir en magisk erfaring.

Kunst

Landets fremste utstil­lings­maskin

Overlyssalen på Kunstnerforbundet spiller rollen som Norges gjeveste gallerirom i Øystein Wyller Oddens utstilling.