Acer

Strid om Acer

Nei til EU barker sammen med staten i lagmannsretten:

AVGJØR IKKE: NVE-direktør Kjetil Lund sa i retten at Acer har lite å si for kraftprisene i Norge. Line Ørnes SøndergaardAVGJØR IKKE: NVE-direktør Kjetil Lund sa i retten at Acer har lite å si for kraftprisene i Norge. Line Ørnes Søndergaard

Onsdag var tredje dag i Borgarting lagmannsretts behandling av Nei til EUs Acer-søksmål mot staten. Nei til EU hevder at Stortinget fattet vedtaket om tilslutning til EUs tredje energimarkedspakke og energibyrået Acer på feil måte.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Ekstremisme

Nordmenn er naive i møte med rasisme og trusler mot mino­ri­teter, ifølge bokak­tu­elle ekstre­misme­forsker Anders Ravik Jupskås.

Adopsjon

Regje­ringens grans­kings­utvalg fant ulovlige og uetiske forhold i norsk utenlands­adop­sjon, men vil ikke avvikle ordningen. Det skuffer Sofie C. Valoyes Flores, som ble adoptert fra Colombia.

Arbeidsliv

Stadig flere syk­meldinger bestrides: – Går hardest utover de mest sår­bare