Acer

Strid om Acer

Nei til EU barker sammen med staten i lagmannsretten:

AVGJØR IKKE: NVE-direktør Kjetil Lund sa i retten at Acer har lite å si for kraftprisene i Norge. Line Ørnes SøndergaardAVGJØR IKKE: NVE-direktør Kjetil Lund sa i retten at Acer har lite å si for kraftprisene i Norge. Line Ørnes Søndergaard

Onsdag var tredje dag i Borgarting lagmannsretts behandling av Nei til EUs Acer-søksmål mot staten. Nei til EU hevder at Stortinget fattet vedtaket om tilslutning til EUs tredje energimarkedspakke og energibyrået Acer på feil måte.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Politikk

Frp vil at personer som er dømt for mis­hand­ling av ektefelle, ikke skal få hente ny ektefelle fra utlandet. Rødt støtter forslaget.

Sikkerhet

Norsk-russiske fiskeri­av­taler bekymrer EUs fiskeri­kom­missær. Eksperter forsvarer samar­beidet.

Jordbruk

Staten vil bruka over 12 milliardar kroner for å gjera landbruket meir kli­mavenn­leg. Sjølv saknar landbruket vilje til å løfta fattige bønder.