Acer

Strid om Acer

Nei til EU barker sammen med staten i lagmannsretten:

AVGJØR IKKE: NVE-direktør Kjetil Lund sa i retten at Acer har lite å si for kraftprisene i Norge. Line Ørnes SøndergaardAVGJØR IKKE: NVE-direktør Kjetil Lund sa i retten at Acer har lite å si for kraftprisene i Norge. Line Ørnes Søndergaard

Onsdag var tredje dag i Borgarting lagmannsretts behandling av Nei til EUs Acer-søksmål mot staten. Nei til EU hevder at Stortinget fattet vedtaket om tilslutning til EUs tredje energimarkedspakke og energibyrået Acer på feil måte.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Olje

Både Equinor og Aker BP vil nå at mest mulig av Wisting-ut­byg­gingen skal gå til norsk leve­ran­dør­in­du­stri, sier Equinor-topp.

Turisme

Nordlyset trekker nå flere turister til Troms enn mid­natts­sola, viser nye tall fra turist­næ­ringen.

Olje

LO pressar på for å dra Wisting-utbygginga heim til norsk leverandør­industri. Norsk Industri meiner det også er geopo­li­tiske grunnar til å velja norsk industri.