Portugal

Krever et exit-program

Portugisiske feminister slåss for hjelpeordninger for kvinner i prostitusjon:

SER TIL NORDEN: De portugisiske feministene Ana Sofia Fernandes, Diana Pinto og Alexandra Silva jobber for forbud mot sexkjøp i Portugal, etter nordisk modell. Her fra Oslo, der de har besøkt ­Kvinnefronten. Aleksandra Hanna PestkaSER TIL NORDEN: De portugisiske feministene Ana Sofia Fernandes, Diana Pinto og Alexandra Silva jobber for forbud mot sexkjøp i Portugal, etter nordisk modell. Her fra Oslo, der de har besøkt ­Kvinnefronten. Aleksandra Hanna Pestka

– Vi slåss for å kriminalisere kundene, men, ikke minst: Vi jobber for et skikkelig, offentlig finansiert exit-program for kvinner i prostitusjon, sier Ana Sofia Fernandes, leder i paraplyorganisasjonen Den portugisiske plattformen for kvinners rettigheter (PPDM).

Les hele Klassekampen på nett

Få nyhetene som setter dagsorden, analysene som betyr noe og stemmene som teller. Abonner i dag.

Bli abonnent

Allerede abonnent?

Utenriks

Storbritannia

Dårlige lokalvalg og menings­målinger viser at Keir Starmer må endre kurs, mener Labour-­politiker Martin Abrams.

Kashmir

Det er folkene i Kashmir som betaler den høyeste prisen når konflikten mellom India og Pakistan eskalerer, sier den indisk-britiske profes­soren Nitasha Kaul.

Kina

En sykehus­skan­dale avslørte hvordan barn av Kinas eliter utnytter smutthull i systemet for å få makt. – Vi er forbanna, sier legen James Huang til Klasse­kam­pen.