Vindkraft

Vil drive vindkraft sjølv

Noreg treng meir kraft

Hydro ser ingen veg utanom vind på land

HAR DÅRLEG TID: Arvid Moss, konserndirektør for energi i Norsk Hydro, ønskjer å setje i gang med utbygging av vindkraft så kjapt som råd for å dekkje det komande kraftbehovet i industrien. KlassekampenHAR DÅRLEG TID: Arvid Moss, konserndirektør for energi i Norsk Hydro, ønskjer å setje i gang med utbygging av vindkraft så kjapt som råd for å dekkje det komande kraftbehovet i industrien. Klassekampen

Dei neste åra fell kraftoverskotet i Noreg frå 15 terawattimar (TWt) ned mot 3 TWt i 2026, ifølgje prognosane til Statkraft.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Oppvekst

Ni av ti SFO-ledere er usikre på om de kan ivareta sikker­heten til barna de har ansvaret for. Det kommer fram i en ny under­sø­kelse.

Reportasje

200 år etter at grensa mellom Norge og Russland ble trukket, er skolte­sa­mene fortsatt merket av split­tel­sen.

Jordbruk

Tidlegare bonde Mari Gjengedal meiner bondelaga må krevja 5 milliardar i år. Sjølv har ho gitt opp.