Vindkraft

Vil drive vindkraft sjølv

Noreg treng meir kraft

Hydro ser ingen veg utanom vind på land

HAR DÅRLEG TID: Arvid Moss, konserndirektør for energi i Norsk Hydro, ønskjer å setje i gang med utbygging av vindkraft så kjapt som råd for å dekkje det komande kraftbehovet i industrien. KlassekampenHAR DÅRLEG TID: Arvid Moss, konserndirektør for energi i Norsk Hydro, ønskjer å setje i gang med utbygging av vindkraft så kjapt som råd for å dekkje det komande kraftbehovet i industrien. Klassekampen

Dei neste åra fell kraftoverskotet i Noreg frå 15 terawattimar (TWt) ned mot 3 TWt i 2026, ifølgje prognosane til Statkraft.

Du må være abonnent for å lese denne artikkelen

Innenriks

Nasjonale minoriteter

62 norske romer ble drept i nazistenes utryd­del­ses­leirer. Det skulle gå 80 år før de fikk sitt eget minnes­merke. I går ble det avduket av kong Harald.

Arbeidsliv

Private Barne­ha­gers Lands­for­bund vurderer å gi barnehager mulighet til å droppe tariff­av­talen, på grunn av strid om pensjons­ord­nin­gene.

Elektrifisering

Rødt krever omkamp om elektri­fi­sering av gass­an­legget på Melkøya. Det skaper utrygghet for ar­beids­folk i nord, advarer nærings­topper.